۱۴ تکنیک تولید محتوا ترافیک وب سایت

ما برای یادگیری  تکنیک های تولید محتوا به سراغ سایت های موفقی به نام OptinMonster ، SnackNation ، Canva و  Savvy Panda رفتیم و بررسی کردیم که چگونه این سایت ها توانستند با به کارگیری تکنیک های منحصر به فرد در تولید محتوا در مدت زمان کم ، ترافیک ارگانیک سایت شان را چندین برابر کردند و ثروتمند شدند .

به طور کلی ما دو نوع ترافیک برای وبلاگ یا سایت مان داریم :

  • ترافیک ارگانیک
  • ترافیک پولی

منظور از ترافیک ارگانیک،  هدایت بازدیدکنندگان به یک سایت یا یک صفحه از سایت از طریق جستجوی یک کلمه کلیدی یا عبارت در گوگل و سپس کلیک بر روی لینک معرفی شده از طرف گوگل است  . پس در صورتی که مثلا یک فرد عبارت « تولید محتوا » را در گوگل جستجو کند و به سایت ما یعنی رایتینا برسد و روی لینک سایت ما کلیک کند و وارد سایت یا صفحه یکی از مقالات وبلاگ ما شود در این صورت این بازدید کننده جزو ترافیک ارگانیک رایتینا به حساب می آید .

علاوه بر این ترافیک ارجاعی یا referral traffic ( یعنی معرفی لینک سایت یا مقاله وبلاگ شما از طرف یک سایت یا وبلاگ دیگر به مخاطبانش ) وترافیک مستقیم direct traffic  ( یعنی بازدید کننده ای که با وارد کردن آدرس URL شما در مرورگر به سایت شما وارد می شود . مثلا وارد کردن آدرس writena.com در مرورگر  ) هم جزو ترافیک ارگانیک سایت ما هستند .

ترافیک پولی یا پرداخت شده ،  بازدید کننده هایی هستند که از طریق تبلیغات به سایت ما سر می زنند   و ما در اصل با پرداخت هزینه این بازدید کننده ها را به نوعی مجبور میکنیم که به سایت ما سر بزنند .

مثلا با تبلیغات فیس بوک ، گوگل ادوردز Google AdWords ، تبلیغات بنری ، تبلیغات توییتری و.. می توانیم ترافیک زیادی را به سمت سایت مان هدایت کنیم . پس در اصلی با وجود این نوع ترافیک ها شما هیچ زمانی مشکل کمبود ترافیک و بازدید کننده را ندارید و می توانید با پرداخت مبلغ مشخصی تعدادی بازدید کننده را به سایت تان هدایت کنید .

تکنیک های تولید محتوا برای افزایش ترافیک سایت

تکنیک های تولید محتوا برای افزایش ترافیک سایت

اما مشخصا استراتژی بلند مدت برای موفقیت در بازاریابی محتوا رسیدن به میزان چشم گیری ترافیک ارگانیک است

برای رتبه #۱ شدن در گوگل به دو چیز نیاز دارید :

  • محتوای شما بهترین باشد
  • محتوای شما مرتبط ترین باشد

به همین سادگی !

پس به دست آوردن ترافیک ارگانیک آن قدرها هم که فکر میکنیم یچیده نیست .

برای اینکه رتبه # ۱ گوگل شوید باید: ۱- به گوگل نشان بدهید که بهترین محتوا را برای مخاطب تولید و منتشر کرده اید . برای اینکارکافی است بین رقبا با کیفیت ترین و بهترین محتوا را تولید کنید و تعدادی از وبلاگ ها و وب سایت ها به مقاله شما لینک بدهند . ۲- مقالات و محتوای صفحات سایت تان رابرای کلمات کلیدی خاصی بهینه سازی کنید

پس تا اینجا یاد گرفیتم که دو نوع ترافیک داریم و دو راه برای گرفتن ترافیک ارگانیگ بیشتر .

حالا می خواهیم با هم چند مطالعه موردی را بررسی کنیم و ببینیم که چگونه این سایت ها با به کارگیری و ترکیب این ترفندها ترافیک ارگانیک شان را چند برابر کرده اند .

مطالعه موردی ۱ : چگونه سایت OptinMonster  توانست با به کارگیری ۵ استراتژی ساده ترافیک وبلاگش را به +۶۰۰ K در هر ماه برساند ؟

تکنیک تولید محتوا ۱ #  به روش صفحات ستون یا Pillar Page تولید محتوا کنید

تولید محتوا به روش صفحات ستون یا pillar page  ، یعنی مقالات جامعی بنویسیم که همه چیز مربوط به یک کلمه کلیدی اصلی را که مخاطب نیاز دارد در مورد آن بداند را در یک مقاله یا یک صفحه پوشش بدهیم .

بسیاری از وب سایت و وبلاگ ها به اشتباه این جور فکر میکنند که اگر مثلا برای کلمه کلیدی ای مانند « تولید محتوا » ۲۰ تا مقاله منتشر کنند که هر کدام از این مقالات قسمتی از اطلاعات مورد نیاز مخاطب را در خصوص تولید محتوا پوشش بدهند بهتر است .

اما تکنیک pillar page یا صفحه ستون به ما میگوید که به جای این ۲۰ مقاله یک مقاله جامع و کامل بنویسید که هر چیزی که مخاطب نیاز داشته باشد را پوشش بدهد .

یک مطالعه موردی در سایت OptinMonster :

سایت OptinMonster  برای تست کردن تاثیر صفحات پیلار در رتبه بندی و افزایش ترافیک یک مقاله تولید و منشر کرد با عنوان  ۳۰ Content Upgrade Ideas to Grow Your Email List که در ۳ کلمه کلیدی «content upgrade ideas»

و «content upgrade examples»

و «content upgrade»

توانست در مدت زمان کمی جایگاه مناسبی در صفحه اول گوگل بگیرد .

با این مثال کاملا مشخص می شود که با نوشتن یک مقاله پیلار یا ستون و پوشش دادن هر چیزی که به یک کلمه کلیدی خاص مرتبط است می توانید اولا کار مخاطب را بسیار راحت کنید چون در یکجا هر چیزی که نیاز دارد پیدا میکند و نیاز نیست برای هر عبارت مجدد جستجو کند و مقالات مختلف پیدا کند . علاوه بر اینکه این مقاله پیلار در چند کلمه کلیدی و عبارت میتواند در گوگل جایگاه بگیرد .

تکنیک تولید محتوا ۲ # محتواهای قدیمی را بازسازی کنید

مشخصا گوگل مقالات جدید و به روز را خیلی دوست دارد اما نوشتن مقالات پیلار روزانه قطعا کار سخت و پر هزینه ای است .

اما شما می توانید از بازآفرینی و بازسازی محتواهای قدیمی برای خوشحال کردن گوگل و همین طور مخاطبان تان استفاده کنید . زمانی که ما یک مقاله پیلار یا ستون را می نویسیم قطعا زمان و انرژی زیادی روی آن میگذاریم و اصلا کار درستی نیست که بعد از مدتی آن را به حال خودش رها کنیم ، بهترین کار این است که هر چند وقت یکبار به این نوع صفحات سر بزنیم و اطلاعات بیشتری به آنها اضافه کنیم

روش های بازسازی محتوا :

  1. محتوای خودتان را ویرایش کنید و ایرادات را رفع کنید و متن آن را بهبود دهید
  2. مطالب بیشتری به آن اضافه کنید
  3. تصاویر یا ویدئوهای بیشتری اضافه کنید
  4. هر گونه اطلاعات قدیمی و به درد نخور را از محتوا حذف کنید
  5. اطلاعات موجود در محتوا را به روز کنید
  6. کلمات کلیدی  LSI  ( یعنی کلمات کلیدی ای که با کلمه کلیدی اصلی مرتبط هستند ) را پیدا کنید و در مورد آن ها محتوا بنویسید و به محتوای قبلی اضافه کنید

برای پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط می توانید در گوگل جستجو کنید و بعد به پایین صفحه بروید و کلمات مرتبطی که در مورد آن ننوشته اید را پیدا کنید و در مورد آن محتوا تولید کنید

پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط در گوگل

پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط در گوگل

برای پیدا کردن کلمات کلیدی LSI  می توانید از LSI Graph استفاده کنید .

کلمات کلیدی و افزایش ترافیک سایت

کلمات کلیدی و افزایش ترافیک سایت

تکنیک تولید محتوا ۳# حتما از Crosslinking حرفه ای و مرتبط در صفحات ستون استفاده کنید

قطعا با Crosslink یا لینک های داخلی حرفه ای و درست می توانید به گوگل کمک کنید که در مدت زمان کمتری محتوای شما را ایندکس کند ومحتواهای مرتبط با موضوع مقاله را پیدا کند .

تعریف ساده Crosslinking این می شود که  در پست های جدید لینک ها یا پیوندهایی به پست ها یا مقالات قدیمی تر بدهیم  . هر چه قدر که ما بتوانیم در یک صفحه ستون لینک ها و ارتباطات حرفه ای ایجاد کنیم قطعا در رتبه بندی گوگل هم موفق تر می شویم و به گوگل در شناخت کیفی محتوای مان کمک میکنیم .

برخلاف بک لینک ها که شما وابسته به افراد یا سایت های دیگر هستید در Crosslinking همه چیز تحت کنترل خودتان است و می توانید خیلی حرفه ای تر عمل کنید .

لینک های داخلی در مقالات

لینک های داخلی در مقالات

 

تکنیک تولید محتوا ۴ # برای گرفتن بک لینک backlink  های عالی تلاش کنید

Backlinks  بک لینک ها ،  لینک هایی هستند که سایت یا وبلاگ های دیگر به سایت شما یا یک مقاله خاص یا صفحه خاص از سایت شما می دهند و به نوعی شما را در محتوایشان معرفی میکنند  . بک لینک ها یک عامل بسیار تاثیر گذار در سئو SEO سایت هستند چون زمانی که گوگل می خواهد اعتبار و ارزش محتوای شما را تعیین کند به یکی از عامل های کلیدی که توجه میکند همین تعداد بک لینک های صفحه یا سایت شماست .

مشخصا گرفتن و ایجاد backlinks ها بسیار سخت تر از Crosslink ها هستند .

تکنیک تولید محتوا ۵# پست های جدید خودتان را تقویت کنید حتی به روش پولی

زیبایی و کارایی ترافیک ارگانیک این است که هیچ وقت نابود شدنی و مردنی نیست. هر استراتژی ای که برای افزایش ترافیک ارگانیک تان به کار بگیرید قطعا به مدت طولانی برای شما ترافیک می آورد .

اما گاهی لازم است برای پست های جدید تر وبلاگ و معرفی آنها به تعداد بیشتری بازدید کننده از ترافیک پولی و پرداخت مبلغی برای هدایت ترافیک به سمت پست جدید مان استفاده کنیم .

تکنیک های تولید محتوا برای ایمیل مارکتینگ

تکنیک های تولید محتوا برای ایمیل مارکتینگ

پس قطعا نباید به تبلیغات اکتفا کنیم و بخواهیم به این شکل خودمان را بالا بکشیم اما باید در کنار استراتژی های ترافیک ارگانیک از مزایای ترافیک پرداختی یا تبلیغی هم استفاده کنیم .

علاوه بر تبلیغات و استفاده از روش هدایت ترافیک پولی به سایت یا محتوای وبلاگ مان باید از لیست ایمیلی مان هم برای افزایش هدایت بازدید کننده از ایمیل به سایت استفاده کنیم .

مطالعه موردی ۲ : چگونه سایت SnackNation با استفاده از تکنیک آسمان خراش، ۴۱٫۹۹۲ بازدید از صفحه ایجاد کرد ؟

Emil Shour در سایت SnackNation با استفاده از تکنیک آسمان خراش توانست ۴۱٫۹۹۲ بازدید کننده را به سمت سایت هدایت کند و درآمد سایت را چند برابر کند و در گوگل رتبه # ۱ را کسب کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *